MANO UŽSAKYMAI
<span class="dojodigital_toggle_title">Kelionės su augintiniu</span>

Kelionės su augintiniu

Pakuoji lagaminą? Kur lėksi? O augintinį kartu imsi? 🙂 O kaip gi be abejo! 🙂 Ir tai reiškia daug reikaliukų reikalų tiems, kurie keturkojį savo šeimos narį nusprendė imti kartu. Visų pirma – tai sveikintina iniciatyva. Kodėl į keliones ir išvykas mes turėtume leistis be savo geriausių draugų? Pfff… nejuokaukit!

Kad kelionė nebūtų stresas, nerimas ir panika, o taptų nuostabus nuotykis visiems dalyvaujantiems, dalinamės informacija į kurią atsakingas ir rūpestingas augintinio žmogus turi atkreipti dėmesį.

 

 

Kelionė lėktuvu

Kelionė su augintiniu lėktuvu – deja, ne pati lengviausia lyginant su kelionėmis kitomis transporto priemonėmis. Visų pirma, daug kas piklausys nuo oro linijų, kuriomis naudositės bei krypties (skirtingi reikalavimai ES ribose ir vykstant už jos).

  1. Tad pirmas patarimas – šalies, į kurią skrendat, reikalavimų įvežtiniams augintiniams sąrašo radimas, išnagrinėjimas ir išpildymas.
  2. Antras žingsnis – susiekti su oro linijoms ir sužinoti ką jie leidžia, ką jie draudžia ir kokie apskritai yra reikalavimai. Kai jau žinosite ar jus priims į lėktuvą (duok Dieve daugiau tokių oro linijų) ir ar priims į lėktuvo saloną (taip pat priklauso nuo oro linijų, tačiau sklando gandas, kad tik iki 8 kg augintinius priima) ar tik į spec. vietą prie krovinių, kur augintinio nematysite visą kelionę… Šiuo atveju jums reikės spec. transportavimo bokso patvirtinto IATA – organizacija, kuri reguliuoja daug ore vykstančių procesų ir reikalų.

Jums reikės:

Augintino paso. Na, čia kaip ir viskas aišku. Turi – skrendi. Neturi – eini darytis paso (į vet. kliniką) arba sėdi namie ir stebi kylančius lėktuvus pro langą 🙂 šiame pase žymimos ir visos augintinio vakcinacijos – jeigu susigriebsite paskutinę minutę, nieko nebus…

Ženklinimo (mikroschemos/mikročipo). Būtinas dalykas, nes jei kas nutiktų, tai nuskaičius mikroschemą visa informacija apie Jūsų augintinį matoma. Būtina pas mūsų pusdievius veterinarus, kurie saugo amsiukams ir kniauktumams sveikatą, pasitikrinti prieš kelionę ar jūsų augintinio čipas veikia ir ar viskas su juo OK.

Visų vakcinų, kurios yra reikalaujamos įstatymų numatyta tvarka. Vėl gi jus čia išgelbės veterinarai. Tik neatidėkite visko paskutinei minutei, nes yra šalių, kurios reikalauja, jog tam tikri skiepai būtų atlikti 1-2 mėn. iki kelionės.

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://vmvt.lt/keliavimas-su-gyvunais

 

 

Kelionė traukiniu ir keltu

Jei keliausite traukiniu Lietuvoje, tai viskas daug papraščiau 🙂 Lietuvos Geležinkeliai supaprastino taisykles, už ką mes esame jiems dėkingi. Tad čiuku-čiuku traukinuku – lengvai ir paprastai. Be abejo, mums vis tiek reikia turėti tvarkingą pasą su sužymėtais  privalomais galiojančiais skiepais, mikročipą. Net gi atsiranda galimybė vežti šunis be antsnukio, bet tam turite būti išlaikę socializacijos testą „šuo mieste” arba egzaminą „BH”, išskyrus pavojingus ir kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus – jie privalo segėti antsnukį.

Be specialios taros keleiviai gakli vežti ne daugiau kaip du šunis. 3 klasės vietose augintiniai vežami nemokamai, 2 klasės vietose – mokant 30 proc. dydžio mokestį nuo 2 klasės pilnos bilieto kainos. Pirmąja klase augintinius vežti draudžiama

Informacija apie pasikeitusias taisykles štai ČIA.

Jei Keliaujate traukiniu į užsienį – pirmas žingsnis tos šalies į kurią arba per kurią keliaujate reikalavimai ir jų išpildymas. Antras – vėžėjo reikalavimai. Ir be abejo „šventa trejybė“ – pasas, mirkočipas, skiepai 🙂

Jei keliausite keltu Lietuvoje, pvz į Nidą, tai galite būti ramūs – gyvūnai leidžiami.

 

Kelionė automobiliu

Turbūt lengviausias keliavimo būdas su augintiniu 🙂 Jei automobilis jūsų (nuomojant automobilį reiktų klausti paslaugos teikėjų apie galimybes ir reikalavimus vežti augintinį), Europos Sąjungos ribose galite važiuoti sau švilpdami ir pro langą iškišę liežuvius 🙂 Žinoma, Jums reiks tvarkingo paso su skiepais bei mikročipo. Taip pat, kad kelionė būtų saugi, rekomenduojame augintinį vežti arba spec. bokse, arba prisegti jį su spec. gyvūnams skirtais saugos diržais.

Jei keliaujate už ES ribų – pasidomėkite, kokie yra tos šalies reikalavimai įvežamiems gyvūnams ir atitinkamai viskuo pasirūpinkite.

 

Kelionė viešuoju transportu Lietuvoje

Lietuvos viešuoju transportu keliauti su gyvūnu galite, tačiau kiekvienas vėžėjas turi nusistatęs savo taisykles. Jei tai darote Vilniuje – tai kaip ir viskas paprasta. Žinoma, reikia trumpo pavadėlio ir antsnukio, tačiau iš taško A į tašką B nuvykti galėsite minimaliomis pastangomis 😉
Jei tai ne Vilnius – pavadėlio ir antsnukio gali neužtekti (visada kreipkites į vėžėją, kad suteiktų naujausią informaciją), prireiks ir transportavimo bokso. Kai kurie netgi taiko išmatavimus.

 

Svarbu. Visada įsitikinkite, kad ta vieta, kurioje planuojate apsistoti priima gyvūnus 😉

 

Pabaigai

Visuomet svarbu prisiminti, kad jūs esate atsakingas už savo gyvūną. Nepamirškite pasidomėti prieš kelionę ar tvarka ir reikalavimai yra nepasikeitę. Apibendrinant, be tokių būtinybių kaip gyvūno maistas, vanduo, dubenėliai, rekomenduojame visada su savimi turėti šiuos kelis daiktus: pasas su ten įrašytais visais skiepais, mikročipas, pavadėlis, transportavimo boksas ar kita jūsų talpa gyvūnui laikyti bei antsnukis, jei tai šuo 🙂

Parašykite komentarą

Uždaryti
Close
×
×

Krepšelis